Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Boj o deváté místo: Austrálie porazila Nový Zéland i napodruhé

18.05.2018 | Michal Hladký

Zápas o celkové deváté místo nám nabídl divokou přestřelku, ze které nakonec odcházeli o něco spokojeněji hráči Austrálie. V obou poločasech se jednalo o velmi vyrovnaný souboj a dalo by se říct, že by tomuto klání slušela remíza, avšak tu Australané nepřipustili. 

Do první dvacetiminutovky vstoupili lépe Australané, kteří zásluhou Marka Schvettpelze otevřeli skóre utkání již v první minutě, jenž se nikým nehlídaný ocitl před bránou soupeře a nekompromisně poslal kotouč k pravé tyči. Skvělý nástup Austrálie potvrdil ve čtvrté minutě tentýž hráč, a z toho důvodu se dostal Nový Zéland do nepříliš lichotivé pozice. Domácí ale inkasovaná branka nabudila, což potvrdili hned vzápětí, když se po nádherné individuální akci prosadil Clyde Jackson.  Chvíli na to srovnal Stanley Greene, který vypálil přesně nad rameno brankáře soupeře. 


Vyrovnaný stav ale netrval příliš dlouho, jelikož  v 17. minutě  využil Duane Voss zaváhání brankáře Bruce a doťukl puk do prázdné brány. Také Zéland se nenechal zahanbit a díky Craigovi Floodovi přidal svou třetí branku, před ním se totiž skácel k zemi jeden z obránců, a tak měl před sebou domácí hráč spoustu prostoru.

Druhý poločas byl z hlediska branek taktéž dosti produktivní. První se prosadil ve 28. minutě za Austrálii Geoff Dawson, deset vteřin na to ale dotahoval Todd Velvin. Ani to obou celkům nestačilo, a tak kanonáda pokračovala i v dalších minutách. Ve 30.minutě skóroval podruhé v dnešním duelu Stanley Greene, kterého napodobil za pár desítek vteřin Shawn Retter. Jenže toto bylo od Nového Zélandu vše, do konce utkání skórovali jen hosté. Jmenovitě to byl v 31. minutě Dwayne Perreira, načež se prosadil Anthony Santalucia. Tento hráč byl jedním z hlavních strůjců úspěchu australského týmu, protože se mu podařilo do konce zápasu vstřelit ještě dvě branky a zkompletovat hattrick. 

Nový Zéland - Austrálie 6:8

Branky a nahrávky: 1. Schvettpelze (Santalucia), 4. Schvettpelze (Santalucia), 17. Voss (Szuster), 28. Dawson (Santalucia), 31. Perreira, 32. Santalucia 38. Santalucia (Szuster), 40. Santalucia (Szuster) – 6. Jackson (Flood), 10. Greene (Velvin), 18. Flood (Jackson), 29. Velvin, 30. Jackson, 31. Retter (Duerre) Rozhodčí: Šiška, Moine. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Poločas: 3:3.


 
Fotogalerie
Czech Lions
 
World Cup 2018 - Masters and Veterans RSS