Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dunajské derby pro Maďarsko, Lencses nastřílel Slovákům hattrick

17.05.2018 | Petr Komárek

Přerov – Velké dunajské derby se v rámci osmifinále odehrálo na turnaji Masters v Přerově. Proti sobě stanuly Slovensko a Maďarsko. Z hlediska herních situací dramatický střet nakonec vyhráli Maďaři, a to zejména díky obětavému výkonu a hattricku Lencsese.

Maďaři se v dunajském derby chopili vedení. Prvním úspěšným střelcem zápasu se v desáté minutě po přihrávce Zoltana Langa stal Akos Halasz. Slovensko ale inkasovaná branka nepoložila a samo prakticky záhy srovnalo. Stalo se tak po přihrávce Udvardyho a přesném pokusu z dílny Richarda Vacka.

Vzápětí si naši východní sousedé vzali na svou stranu jednobrankové vedení. Pallu zblízka prostřelil Andrej Szoke. Maďarsku ale parádně vyšel úvod druhého poločasu střetnutí. Ve 21. minutě srovnal pokusem za padajícího Fatula Tamas Lencses. Stejný hráč poté vzápětí převzal napravo nahrávku od Halasze a bekhendem mezi betony brankáře překlopil výsledek na stranu svého týmu.

Slovensku se povedlo srovnat ve 33. minutě. K přední tyči obdržel kotouč Vít Malovec, který se nerozpakoval a svižnou střelou švihem vymetl šibenici Pallovy svatyně. Maďarský brankář se za tímto pokusem jen ohlédl. Na druhé straně ale znovu řádil Tamas Lencses. Ránu Kovacse z pravé strany Fatul betonem vyrazil jen před sebe a na Lencsesovu dorážku už byl krátký. Zrodil se tak hattrick. Slovákům už nepomohla ani závěrečná hra bez gólmana.


Slovensko – Maďarsko 3:4 (2:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 11. Vacek (Udvardy), 12. Szoke (Hosťovecký), 33. Malovec (Šturc) – 10. Halasz (Z. Lang), 21. Lencses, 21. Lencses (Halasz), 35. Lencses (Kovacs). Rozhodčí: Šiška (CZE), Coutant (FRA). Vyloučení: 2:2. Využití 0:0. V oslabení: 0:0.

 
Fotogalerie
Czech Lions
 
World Cup 2018 - Masters and Veterans RSS