Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Francouzi zaspali úvod, ale nakonec utkání s Německem jasně ovládli

16.05.2018 | Petr Sumbal

Nový Jičín – Francouzi si v posledním utkání skupinové fáze mírně zkomplikovali život, když s Němci prohrávali po dvanácti minutách 0:3. Pak se ale spící obr probudil a ve zbytku utkání už na hřišti bylo jen jedno mužstvo, a to bylo Francie. Ta dokázala ještě do pauzy alespoň snížit a ve druhém poločase už je potvrdila svou dominanci a dokončila obrat.

Úvod utkání nezastihl francouzské inlinehokejisty v dobrém rozpoložení. Němci na ně z pozice outsidera vlétli a už ve čtvrté minutě se dostali do dvoubrankového vedení, když se nejprve prosadil po individuální akci Thirsten Hofmann a po něm vzápětí Michael Hohenberg. Než se Francouzi vzpamatovali, inkasovali ještě jednou, tentokrát se mezi střelce zapsal Sofian Udo.

V 15. minutě poprvé rozvlnila síť také francouzská reprezentace, prosadil se její nejlepší střelec Richard Aimonetto. Ten samý hráč se prosadil i následně ve 27. minutě, radoval se po přihrávce Denise Colleta. O minutu později už bylo srovnáno na 3:3, na Sofiana Sorina v německé brance vyzrál Frederic Guiheux. Vedením Francouzům dal Alexandre Magnien a pak se potřetí v zápase a při oslabení trefil Richad Aimonetto.

Také ve zbytku utkání se hrálo převážně na polovině Německa, které působilo dosti odevzdaným dojmem a puky v jeho síti dál přibývaly. Ve 30. minutě se prosadil Thiabult Vincent, pak už na 7:3 zvýšil Lionel Reignier a následovala francouzská palba v oslabení. V jednom z nich se totiž prosadili hned třikrát, jmenovitě Richad Aimonetto, Lionel Reignier a Olivier Garcia. Na konečných 11:3 ještě uzavřel Frederic Guiheux.

Francie – Německo 11:3

Branky a nahrávky: 15. Aimonetto, 27. Aimonetto (Collet), 28. Guiheux, 28. Magnien, 29. Aimonetto, 30. Vincent (Aimonetto), 33. Reignier (Aimonetto), 35. Aimonetto (Reignier), 35. Reignier (Aimonetto), 36. Garcia (Spinetti), 39. Guiheux (Aimonetto) – 3. Hofmann, 4. Hohenberg (Udo), 13. Udo (Hofmann). Rozhodčí: Favero, Ptáček. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 4:0. Poločas: 1:3.

 
Fotogalerie
Czech Lions
 
World Cup 2018 - Masters and Veterans RSS