Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Kanaďané přejeli Austrálii a míří za druhým místem ve skupině

16.05.2018 | Petr Sumbal

Nový Jičín – Kanada si ve svém posledním zápase ve skupinové fázi mistrovství světa veteránů poradila s inlinehokejisty Austrálie, které porazila vysoko 10:0. Kanada tak má po čtyřech utkáních na kontě šest bodů a ve skupině A tím pádem nejspíš skončí na druhém místě za Slovenskem, které se však ještě utká s Francií. Austrálie končí bez bodů poslední a čeká ji zápas o umístění.

Kanaďané si na závěr skupinové části pěkně zastříleli a ve velkém stylu naplnili proti Australanům role favoritů.  Na gól se sice čekalo trochu déle, až do osmé minuty, ale poté země javorového listu spustila svou kanonádu. Jako první se prosadil Karl Bryan a hned na něj navázal o dalších 15 sekund Bill Adams.

Ještě do přestávky musela australská brankářka Gina Carrolová lovit ze své brány další čtyři puky. Nejprve po přihrávce Davida Peacocka proměnil přesilovou hru Karl Bryan, poté ještě Kanada slavila po gólech Grega Zony, Davida Peacocka a Ricka Krupy. Do kabin se tedy odcházelo za už rozhodnutého stavu 6:0 pro zámořský celek.

Druhý poločas dál pokračovala převaha Kanady, ale Austrálie už inkasovala jen čtyřikrát, za což vděčila mírnému kanadskému polevení a také několika spolehlivým zákrokům brankářky Carrolové. Ve 22. minutě ji přeci jen překonal Mark Wandler a ve 29. Karl Bryan završil svůj hattrick. Pak hráli po sekání Duaneho Vosse Kanaďané přesilovku, kterou sice nevyužili, ale když se hrálo jen dvě sekundy v plném počtu na obou stranách, prosadil se Lance Sarchet. Na konečných 10:0 zaokrouhlil vítězství Kanady čtyři minuty před koncem Andrew Drayson.

Kanada – Austrálie 10:0

Branky a nahrávky: 8. Bryan (Smith), 8. Adams (Henry), 11. Bryan (Peacock), 12. Zona (Bryan), 14. Peacock (Vilio), 16. Krupa (Bryan), 22. Wandler (Kennedy), 29. Bryan (Krupa), 33. Sarchet (Adams), 37. Drayson (Vilio). Rozhodčí: Moine, Cointant. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Poločas: 6:0.

 
Fotogalerie
Czech Lions
 
World Cup 2018 - Masters and Veterans RSS