Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Američané dvakrát udeřili v oslabení a na Masters pokořili Maďarsko

15.05.2018 | Petr Komárek

Přerov – První výhru si na mistrovství světa kategorie Masters připsala reprezentace USA. Maďarsku už během prvního poločasu nasázela pět branek, z toho dvě ve vlastním oslabení. Ta druhá se nakonec ukázala jako vítězná. Američané zvítězili 6:2.

Maďaři poměrně záhy dostali možnost přesilovky. V ní napřáhl Lencses a Bufalino vyrazil kotouč betony před sebe. Následně ho spoluhráči nahrnuli k němu, aby ho mohl schovat. Při další šanci to už ale Tamasi Lencsesovi vyšlo. Halasz jej našel přihrávkou přes šířku útočného pásma a maďarský hráč s číslem 3 švihem prostřelil Bufalina mezi betony. Ještě ve druhé minutě ovšem bylo srovnáno. Shawn McGrath zavěsil z levého kruhu do vzdálenější šibenice.

V páté minutě hráli Američané další oslabení, paradoxně v něm ale skóre dokázali otočit. Edward Lymbaga zavěsil z bekhendové strany u pravé tyče přesně za Pallu. Za chvíli USA uháněly do protiútoku. Jeho zakončení si vzal na starost Michael Francis, střela cinkla o tyčku a od ní se odrazila do sítě. V osmé minutě už to bylo 4:1 pro Američany. Edward Lymbaga sebral poblíž levé tyče kotouč jednomu z Maďarů a poté vymíchal brankáře. Palla to skutečně neměl jednoduché. Ve 13. minutě musel čelit hrátkám Dereka Kerna a také před nimi kapituloval.

Ve druhé části zápasu si Američané na dlouhou dobu vyzkoušeli hru v přesilovce. Ve 30. minutě zvýšil na 6:1 pro USA ranou do levé šibenice Derek Kern. Maďarsko ale ni v oslabení nerezignovalo na útočení a vyplatilo se mu to. Tamas Lencses při kontru propálil Bufalina. Na americkém vítězství to ale už nic nezměnilo.

Maďarsko – USA 2:6 (1:5, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Lencses (Halasz), 32. Lencses (Kovacs) – 2. McGrath, 5. Lymbaga (Morris), 5. Francis (Hawkins), 8. Lymbaga (Morris), 13. Kern (Mears), 30. Kern (Morris). Rozhodčí: Lepich (GER), Moine (FRA). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:2.

 
Fotogalerie
Czech Lions
 
World Cup 2018 - Masters and Veterans RSS