Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Slováci si s chutí zastříleli proti Austrálii a mají druhou výhru na turnaji

14.05.2018 | Petr Sumbal

Slovenská inlinehokejová veteránská reprezentace má za sebou úspěšný první den šampionátu. Poté, co si Slováci poradili 7:3 s Německem, o pár hodin porazili ve velkém stylu Austrálii 20:3. Slovensko si hlavně v prvním poločasu pěkně zastřílelo a ve zbytku zápasu mohlo i ušetřit síly.

Slováci začali utkání ve velkém stylu. Vůbec na nic nečekali a už po pěti minutách vedli 2:0, když nejprve australskou brankářku Ginu Carrolovou překonal Roman Trenčan a poté po pěkné kombinaci Peter Jurenka. A Slováci na tempu neubírali, nebohým Australanům nedávali šanci dostat se do zápasu. Brzy se trefil podruhé Roman Trenčan a následovaly ještě branky Romana Chatrnúcha, a dvě Bystríka Ščepka.

To všechno stihli Slováci za 11 minut, vedli už 6:0. Ještě do přestávky přidali dalších pět gólů. Na 6:0 zvýšil po rychlé kombinací do prázdné brány Marián Horváth, následoval gól Petera Foltýna, z dorážky se trefil Pavel Charvát a pět sekund před koncem poločasu po obrovské chybě obrany Austrálie Peter Foltýn.

Ve druhé půli Slováci nedorovnali svůj gólový účet z prvního poločasu a trefili se „jen“ devětkrát a zaokrouhlili tak brankový příděl Australanům na dvacet branek. Jako první zahájil palbu druhé půle Marián Štábel, pak přišla první reakce Austrálie, prosadil se Anthony Santalucia. Stejně tak dokázal na gól Petera Kotlárika zareagovat Mark Schvettpelz.

 Do konce utkání se ještě na slovenské straně mezi střelce zapsali Peter Jurenka, Roman Chatrnúch, Marián Štábel, Roman Pejchal, Marián Horváth a dvakrát Peter Kolárik. Za Australany ještě korigoval svým druhým gólem zápasu Anthony Santalucia.

AustrálieSlovensko 3:20

Branky a nahrávky: 23. Santalucia (Staneke), 24. Schvettpelz, 39. Santalucia (Staneke) – 3. Trenčan (Ščepko), 5. Jurenka, 7. Trenčan (Jelínek), 9. Chatrnúch (Pejchal), 10. Ščepko (Jelínek), 11. Ščepko (Štábel), 12. Horváth, 13. Foltýn, 14. Štábel, 20. Charvát (Jurenka), 20. Foltýn (Charvát), 22. Štábel (Ščepko), 25. Jurenka (Horváth), 30. Chatrnúch, 33. Štábel (Ščepko), 36. Pejchal (Trenčan), 39. Horváth (Jurenka), 40. Kotlárik (Foltýn), 40. Kotlárik (Pejchal) Rozhodčí: Favero, Stejbner. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Poločas: 11:0.

Austrálie: Carrol – Warner, Dawson, Santalucia, Woodman, Voss, Bernau, Staneke, Schvettpelz, Szuter, Adams, Forbes, Modra, Perreira.

Slovensk Kohút – Jelínek, Pejchal, Charvát, P. Chatrnúch, R. Chatrnúch, Trenčan, Ščepko (C), Lezo, Štábel (A), Jurenka, Horváth, Foltýn, Kotlárik (A).

 
Fotogalerie
Czech Lions
 
World Cup 2018 - Masters and Veterans RSS